0
CELKEM 0 Kč
Košík

Katechiny

Katechiny jsou typem přírodního fenolického sloučenina, které patří do skupiny flavonoidů. Tyto sloučeniny jsou známé pro své silné antioxidantní vlastnosti a jsou hojně obsaženy v několika typech rostlin, zejména v zeleném čaji. Katechiny hrají klíčovou roli v mnoha zdravotních přínosech spojených se spotřebou zeleného čaje a jiných rostlin obsahujících katechiny.

Zdravotní přínosy katechinů
 

Antioxidantní účinky: Katechiny jsou významné svou schopností neutralizovat volné radikály, které mohou poškodit buňky a přispět k vývoji chronických onemocnění.
  
Podpora srdce a cév: Pravidelná konzumace zeleného čaje, bohatého na katechiny, může pomoci snižovat riziko srdečních onemocnění tím, že zlepšuje hladiny cholesterolu a krevní tlak.
  
Antikancerogenní vlastnosti: Některé studie naznačují, že katechiny mohou pomoci snižovat riziko některých typů rakoviny díky svým antioxidačním a protizánětlivým účinkům.
  
Podpora metabolismu: Existují důkazy, že katechiny mohou zvyšovat metabolický výdej a pomáhat v regulaci tělesné hmotnosti.

Podpora mozkové funkce: Pravidelná konzumace katechinů může podporovat zdraví mozku a pomáhat zpomalit některé procesy stárnutí mozku.

You need to Login OR Register for comment.

Comments (0)

Blog Categories

Recent post

https://bala21.cz/storage/photos/Edukace/astaxanthin.jpg
Astaxanthin
  • 02 May, 24
  • Ondřej Ježek
https://bala21.cz/storage/photos/Edukace/betaglukany.jpg
Beta-glukany
  • 02 May, 24
  • Ondřej Ježek
https://bala21.cz/storage/photos/Edukace/katechiny.jpg
Katechiny
  • 02 May, 24
  • Ondřej Ježek

Tags